Trekking ve kamplı yürüyüşler

Milas ve çevresi trekking yapmak için bir çok yürüyüş rotasına sahiptir. Bu rotaların bazıları oldukça zor ve yorucu olmasına karşı bazı rotalar daha kolaydır. Karia yolu trekking rotası 800 km uzunluğu ile Akdeniz’den Ege’ye kadar uzanan Türkiye’nin en uzun mesafeli doğa yürüyüşü rotasıdır. Bir yada bir kaç günlük programlar halinde rota planlayarak, yürüyüşün sonunda yüzme keyfi yapıyoruz. Karia trekking turu antik kentler, antik limanlar, badem ağaçları, zeytin ağaçları, taş evlerden oluşan köyler ve eşsiz kumsalları içerisinde barındırmaktadır. Rotalar kıyılardaki, az eğimli arazilerden oluştuğu için keyifli ve kolay yürüyüşleri de içermektedir. 

Trekking genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir. Rotaya göre en az bir gece çadırda kalınmaktadır.

Bu zorlu yürüyüş için bir yürüyüş ayakkabısı ve orta boy bir sırt çantası dışında teknik bir malzemeye ihtiyacınız yoktur. Kıyafet ve gerekli malzeme listesi rotaya göre değişmektedir. Lütfen rehberlerimizden bilgi alınız. Rehberlerimizin verecekleri küçük ipuçları dışında teknik bir bilgiye sahip olmanıza da gerek yoktur.

Trekking ve kamplı gezilerimiz için Rezervasyon Telefonu- WhatsApp : +90 535 237 27 14

Tüm ticari faliyetlerimiz Tursab A tipi acenta dahilinde yapılmaktadır.